Nábytok SKLADOM so zľavou až 35% na VŠETKO. Rýchle doručenie bez starosti!

Lúčime sa s Vianocami…alebo ešte nie?

Zuzana Pavlíčková
28.12.2017

Všimli ste si, že Vianoce sú až za jedenásť mesiacov a niektorý ľudia majú už teraz ozdobené okenice? Alebo sú to tí jedinci, ktorí vyhrali rodinný súboj a odmietli oslavy oficiálne ukončiť? Kedy nastává správny čas odstrojiť stromček a prehlásiť sviatky za oslavené?

Lúčime sa s Vianocami…alebo ešte nie?

Všimli ste si, že Vianoce sú až za jedenásť mesiacov a niektorý ľudia majú už teraz ozdobené okenice? Alebo sú to tí jedinci, ktorí vyhrali rodinný súboj a odmietli oslavy oficiálne ukončiť? Kedy nastává správny čas odstrojiť stromček a prehlásiť sviatky za oslavené? Kto vyhráva? Deti alebo rodičia? A čo na to hovoria odborníci?

Keby záležalo na deťoch, tak by Vianoce boli po celý rok, ale musel by chodiť Ježiško a pravidelne niečo nechať pod stromčekom. Sladkosti by nesmeli zmiznúť z táciek, dom by prevoňali čerstvo usmažené rezne so zemiakovým šalátom a v televízií by šla jedna rozprávka za druhou, ktoré by celá rodina sledovala z postele. Takto to znie ideálne, ale nezavrhly by deti časom Vianoce sami, pretože by ich to omrzelo? Asi áno a to predsa nechceme.

cookies Christmas time.jpg (218 KB)

Z pohľadu rodičov nastává s Vianocami obdobie veľkého vetra v penaženke, preležaných vankúšov na sedačke, žlčníkových a nervových záchvatov a odskakujících gombičiek na nohaviciach. Z finančného a zdravotného hľadiska padne na každú rodinu tieň malej tradičnej apokalypsy a to nemusí ani od sviečky začať horieť slavnostný obrus na konferenčnom stolíku v obývčake. Na druhú stranu tu sú ešte dojemné chvíle detského napätia a nefalšovanej radosti, rodinných stretnutí, lásky a pohody. Pocity a situácie k nezaplateniu. A teraz babo raď, čo rozhodne. Väčšina dospelých sa vzájemne zhodne. Je to krásné, ale raz do roka to stačí. Za to však poriadne.

Odborníci a experti na sviatky tvrdia, že Vianoce by mali byť ukončené najdlhšie príchodom Troch kráľov, čo je podľa kalendára 6. janurára. Keď si ale predstavíme, koľko sme za sviatky utratili peňazí, toho času stráveného za sporákom a toľko preupratovaných hodín, nemôžeme sa s nimi predsa tak rýchle rozlúčiť. Takže odborníkov nepočúvajme a vráťme sa späť na začiatok. Kto zvíťazí? Deti alebo rodičia? Praktický pohľad realistu alebo ružové okuliare?

135545.jpg (133 KB)

Nechajme teda ešte symbolicky ihličku zo stromčeka zapuchnutú v nohe veľa háčika z ozdoby a kosti z kapra. Vianoce sú preca hlavne o relaxe a kúzelnej atmosfére, pri ktorej sa dojme i ten najväčší cynik. V dnešnej uspechanej dobe si predĺžiť chvíľku pohody není vôbec k zahodeniu. Naopak. Čím ďalej sa podarí sviatočnú atmosféru udržať, tým viac bude společnosť kľudnejšia a ľahšie sa podarí prekonať nástrahy, ktoré nám bežný život hádže do cesty. Skúsme to. Horšie to byť predsa nemôže. Maximálne sa nič nezmení.

Pokiaľ ste to však nestihli a tohtoročný svatočný čas ste už ukončili, nevadí. Môžete to hneď v decembri vyskúšať znova. Stačí počkať len jedenásť mesiacov. A to už bude za chvíľku. Krásný nový rok všetkým.

Zdieľať článok na:

Komentár

Vložiť komentár

Pre tento článok zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Výhodná doprava

na všetok tovar

Vlastná doprava

Zavezieme až k Vám

Vrátenie tovaru

až do 14 dní

Novinky každý mesiac

pridávame pekný nábytok