Premena predsiene v zemitých tónoch

Často zabúdaná miestnosť, ktorú staviame na vedľajšiu koľaj. Predsieň je však vizitkou každého domova a miestom, kde vítame každú návštevu. Väčšinou sa jedná len o malú tmavú chodbičku, niektorí však vlastnia veľké vstupné haly. V oboch prípadoch dbajte na útulnosť a svetlosť. Inšpirujte sa niekoľkými jednoduchými trikmi a premeňte predsieň v prírodných tónoch.

Premena predsiene v zemitých tónoch

Predsieňový nábytok: Úložný priestor na prvom mieste

Pri zariaďovaní, rekonštrukcii alebo premene predsiene býva najväčšou prekážkou jej veľkosť a potreba veľkého množstva úložného priestoru. Uložiť topánky, bundy a ďalšie nevyhnutnosti do malých panelákových chodbičiek nie je ľahké. Možnou variantou sú vstavané skrine alebo praktický nábytok.

Aby miestnosť ladila zvoľte predsieňovú zostavu, ktorá v sebe zahŕňa botník, vešiak a často ešte skrinku na uloženie drobností. Vedľa nešliapnete ani s botníkom, ktorý je možné doplniť o závesné police či vešiak.

140407.jpg (109 KB)

Farebnosť inšpirovaná prírodou

Všeobecne sa oplatí staviť na prírodné odtiene v kombinácii so svetlými farbami. Obľúbené sú aj kombinácie so šedou alebo dekorom betónu. Moderné bývanie v jednoduchom štýle sa väčšinou nesie v duchu striedmosti a jemných zemitých farieb. Na podlahách aj nábytku sa často uplatňujú prírodné dekory dreva s výraznou kresbou.

So zemitými tónmi v priestore sa dá skvele pracovať. Časť doplnkov je možné ladiť do jasnejších farieb v kombinácii s čiernymi kovovými predmetmi. Prírodné farby ako hnedá, béžová či šedá majú navyše upokojujúci účinok, dodávajú pocit bezpečia a uvoľnenia.

ODPORÚČAME: Hnedá farba upokojuje, nenarušuje myseľ ani náladu človeka. Hodí sa do všetkých miestností, ktoré pocitovo prehreje. Široká škála odtieňov od škoricovo hnedej, cez mahagónovú až po čokoládovú majú rovnaké účinky.

123234.jpg (79 KB)

Útulnosť tkvie v detailech

Doplnky dotvárajú náladu v priestore aj celkový charakter. Zamerajte sa na praktické aj dekoratívne kúsky. Pri rýchlom odchode z domu oceníte veľké zrkadlo, zatiaľ čo pri príchode jemnú vôňu z arómy difúzeru. Svoje miesto si v predsieni nájdu aj košíky na kľúče, obrazy či fotografie alebo keramické vázy so sušenými pampovými trávami. Okrasné trávy alebo živé rastliny vydržia až niekoľko mesiacov a vnesú do miestnosti kus prírody.

Foto inšpirácia predsieni v zemitých tónoch

123306.jpg (89 KB)

123304.jpg (102 KB)

3d-mockup-photo-frame-in-modern-interior-of-dressi.jpg (15.85 MB)

house-hallway-interior-with-clothes-and-furniture.JPG (8.49 MB)

142665.jpg (66 KB)

stunning-bright-corridor-with-hanger.jpg (6.90 MB)

Zdieľať článok na:

Komentár

Vložiť komentár

Pre tento článok zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Výhodná doprava

na všetok tovar

Vlastná doprava

Zavezieme až k Vám

Vrátenie tovaru

až do 14 dní

Novinky každý mesiac

pridávame pekný nábytok