Škandinávske vianočné dekorácie

Zuzana Pavlíčková
21.2.2018

V jednoduchosti je krása. Toto príslovie je veľkým prínosom pre generácie a platí to i tentokrát. Všetci poznáme nevkusne drahé vianočné výzdoby. Všetko z plastu, lesklé, zlaté alebo trblietavé. Pokiaľ i Vy máte už dosť týchto gýčov....

Škandinávske vianočné dekorácie

V jednoduchosti je krása. Toto príslovie je veľkým prínosom pre generácie a platí to i tentokrát. Všetci poznáme nevkusne drahé vianočné výzdoby. Všetko z plastu, lesklé, zlaté alebo trblietavé. Pokiaľ i Vy máte už dosť týchto gýčov, rozhodne neprestávajte čítať.

Pri romantickej prechádzke nazbierajte najkrajšie šišky a vetvičky, ktoré cestou nájdete. Šišky zasaďte do obyčajných použitých kvetináčov a kvetináč ozdobte mašľou.

Vetvičky sa dajú použiť na viacero dekorácií. My pre Vás máme 3. Čo budete potrebovať? Základné veci, ktoré má každá žena doma a kúsok prírody.

Potrebné veci:

- voda

- fľaša na zaváranie

- poháre

- vetvičky ihličnatého stromu

- šišky

  1. Vezmite staré fľaše na zaváranie. Umyte ich a vyleštite, aby mali samé o sebe pekný vzhľad. Potom ich stačí naplniť čistou vodou a do nej ponoriť vetvičky. Skúste si nájsť nejakú malú borovicu a dať ju len tak do pohára s vodou. Po sviatkoch ju zase môžete vrátiť do lesa. Ak totiž nebude vo vode dlhšie než pár dní, tak sa ujme.
  2. Rychlá a elegantná úprava stolu je pre niekoho veľkým orieškom. Tento nápad sa Vám určite zapáči. Vezmite nepotrebné poháre na pitie, vložte do nich vetvičky a postavte ich na stôl hrdlom dole. Poháre budú mať efekt skleneného ťažítka.
  3. Veniec je základom každého adventu. Na Slovensku máme na Vianoce veniec doma väčšinou jeden, ale na severe ich majú hneď niekoľko a kľudne celú zimu. Aby takéto ozdoby nevyzerali jednotvárne, vyrobte si každý kúsok z iného druhu ihličia a v najrôznejších veľkostiach. Zavesiť ich môžete medzi okno, na stenu, ale kľudne i len tak do priestoru.


Predstavte si tú vianočnú náladu, keď sedíte so svojimi blízkymi, počúvate vianočné koledy a vychutnávate si sladké koláče. Rozhliadnite sa po byte a okolo uvidíte kúsok lesa, ktorý len podporí kľudnú a vyrovnanú atmosféru. Všetky tieto nápady pôsobia vzdušne a jemne, sú 100% prírodné a veľmi romantické. Pokiaľ chcete tento rok skúsiť Vianoce v severskom štýle, tak rozhodne neváhajte a nezabudnite sa s nami o Vaše výtvory podeliť. :)

Sdílet článek na:

Následující články

Zuzana Pavlíčková
21.2.2018
Zuzana Pavlíčková
21.2.2018
Zavezieme až k Vám
na vaše prianie
na všetok tovar
až do 45 dní