Trendy v nábytku: Farba na rok 2022

Very Peri! Poznáte tento odtieň fialovej, ktorá bola vyhlásená farbou na tento rok 2022? Nechýba jej sebavedomie a kreativita. Spojenie vernosti so stálosťou modrej a vzrušenie červenej vytvára skvelú kombináciu v podobe trendy fialového odtieňa - Very Peri. Inšpirujte sa a využite farbu zmeny so všetkým všade aj vo svojom interiéri.

Trendy v nábytku: Farba na rok 2022

Pantone Colour Institute

Pantone Colour Institute je spoločnosť s dlhou históriou a sídlom v New Yersey. Tradícia farby roku siaha až do roku 2000. Samotná voľba novej farby pre budúci rok prebieha v Londýne, kam sú pozvaní módni návrhári, grafici, dizajnéri a ďalší experti tejto brandže. Samotnú voľbu ovplyvňuje doba a význam samotnej farby. Čo by mal nový rok so sebou priniesť, aké zmeny či vývoj. Nový tón následne udáva trend vo svete módy a dizajnu.

very peri.jpg (24 KB)

Význam farby roku 2022

Aké posolstvo sa skrýva za farbou Very Peri z modrej palety? Symbolizuje dynamickú zmenu, ktorou svet prechádza. Od intenzívnej izolácie, cez odvahu až po určité prispôsobenie sa zmenám bez toho, aby sme zabudli, na čom naozaj záleží. Farba má taktiež spájať virtuálny svet s realitou všedných dní.

Exkluzívna farba je nový odtieň modrej s červenofialovým podtónom. Názov Peri je odvodený od kvetu Periwinkle alebo zimozeleň. Kvetina zimozeleň je typická svojimi drobnými modrofialovými kvetmi.

110650.jpg (159 KB)

Odtieň Very Peri v interiéri

Fialová môže byť niekedy veľmi impulzívna a dynamická. Pre návrhárov sa stáva výzvou zapojiť tón Very Peri do domácností. Priestor dokáže oživiť a prebudiť v ňom originalitu a istý pôvab. Odporúčame využívať tóny fialovej na menších plochách, nábytku či dekoráciách.

Dizajnéri ihneď po vyhlásení novej farby začali experimentovať a vytvárať exkluzívne farebné schémy. Objavte extravagantnú kombináciu:

Balancing Act

Prvá paleta farieb, ktoré sa snažia ukázať na prirodzenosť a rovnováhu medzi teplými a chladnými tónmi. Jedná sa o tóny lotusu, hlohovej ruže, bazy čiernej alebo jemne tlmený odtieň hliny.

Star of the Show

Hviezdna kombinácia s elegantnými neutrálnymi farbami, ktoré vyjadrujú prepracovanosť.

Wellspring

Harmonická paleta s jemnými prírodnými odtieňmi zelenej v spojení Very Peri.

Amusements

Hravá kombinácia s odtieňmi ružovej, ktorá vyjadruje radosť a ľahkosť.

pantone colours combination.jpg (98 KB)

Kombinovať, ale neprekombinovať

Pri výbere nábytku či dekorácií v odtieni Very Peri buďte opatrní. Aplikujte ju skôr na menšie plochy a kombinujte so svetlými tónmi. Na to myslite predovšetkým v malých bytoch. Rozumieť si bude aj s vyššie spomínanými odtieňmi, ktoré je možné ľahko kombinovať v každej miestnosti. Skvele sa hodí do obývacej izby, kancelárie aj spálne.

SK.png (82 KB)

V pracovni podporí tvorivosť a kreativitu, zatiaľ čo v spálni upokojí po náročnom dni. Zaujímavým a dizajnovým kúskom sú kreslá, pufy alebo dekoračné vankúše vo farbe Very Peri. Odvážnejší jedinci môžu vyskúšať sedacie súpravy alebo postele v tomto odtieni.

219864.jpg (171 KB)

Zdieľať článok na:

Komentár

Vložiť komentár

Pre tento článok zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Výhodná doprava

na všetok tovar

Vlastná doprava

Zavezieme až k Vám

Vrátenie tovaru

až do 14 dní

Novinky každý mesiac

pridávame pekný nábytok