Blog

Inšpirácie
Markéta Etrychová
2.12.2021

S výberom posteľnej bielizne pre chladné zimné počasie si už lámať hlavu nemusíte. Poradíme vám, aké materiály vybrať, ktoré vás zahrejú aj v tých najväčších mrazoch. Práve teraz nastal správny čas na prípravu postele na zimné obdobie. Lôžko berte ako celok, myslite aj na správny výber matraca a lôžkovín.

Detská izbička
Inšpirácie
Poradňa
Markéta Etrychová
25.11.2021

Ten správny čas pre výmenu postieľky za veľkú posteľ je veľmi individuálna a závisí od mnohých faktorov. Všeobecne možno však povedať, že optimálny čas pre prechod prichádza okolo 2 až 3 rokov veku dieťaťa. Vždy myslite na bezpečie, ktoré musia byť na prvom mieste. Vyberajte postele z nízkou  postrannou zábranou.

Inšpirácie
Markéta Etrychová
18.11.2021

Predsieň a chodba sú priestory, ktoré musia spĺňať praktické, ale aj dizajnové požiadavky. Aj malé predsiene možno zariadiť funkčne a nájsť miesto pre uloženie topánok, zvrškov aj ďalších nevyhnutností ako sú kľúče či vonné difúzery. Prečítajte si niekoľko tipov, čo by nemalo chýbať v každej predsieni.

Detská izbička
Inšpirácie
Jiří Neužil
11.11.2021

Rozloženie nábytku v detskej izbe je často zamotaná úloha. Zatiaľ čo u rodičov hrajú hlavnú úlohu bezpečnosť a praktickosť, deti sa na svoju izbu pozerajú úplne inými očami. Dobrou správou je, že vyhovieť všetkým nie je zas taký oriešok, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kľúčové je umiestnenie nábytku pozdĺž stien izby. Tak zaistíte dostatočný priestor na hranie a ďalšie aktivity uprostred miestnosti. Pri zariaďovaní izby je však najdôležitejším rozhodnutím výber správnej detskej postele a jej umiestnenie. Viete, ako na to?

Inšpirácie
Jiří Neužil
4.11.2021

Kúpili ste do novej obývacej izby krásnu sedaciu súpravu presne podľa vašich predstáv? Perfektné! Potom už zostáva len vybrať pekný konferenčný stolík, ktorý ju bude dokonale dopĺňať. Výber stolíku ale nie je zďaleka tak jednoduchý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Konferenčný stolík musí s pohovkou a ďalšími prvkami interiéru ladiť vizuálne a zároveň aj prakticky. Skrátka tak, aby vám poskytoval maximálny komfort. Ak neviete, ako vybrať ideálny konferenčný stolík, nezúfajte. V nasledujúcich 4 krokoch vám poradíme, ako pri výbere postupovať.

Inšpirácie
Starostlivosť o nábytok
Poradňa
Jiří Neužil
27.10.2021

Stretli sme sa s ním už asi všetci, ale určite by sme na túto skúsenosť radi zabudli. Usadzuje sa všade a nikdy sa nevzdáva bez boja. Naraziť naň môžete najčastejšie na obkladoch v kúpeľni, na vodovodných batériách alebo napríklad v práčke. Nevyhýba sa ani kuchyni, kde sa najčastejšie objavuje na nerezových spotrebičoch a dokonca aj na riade. Reč je samozrejme o vodnom kameni. Nielenže pôsobí veľmi nevzhľadne, no naviac môže v práčke, umývačke alebo varnej kanvici spôsobiť peknú neplechu a spotrebiče poškodiť alebo aj úplne zničiť.

Jiří Neužil
21.10.2021

Bolí vás často chrbát? Nie ste v tom sami! S bolesťami chrbtice sa stretol už asi každý z nás. Na vine sú najmä stále bežnejšie sedavé zamestnania, pri ktorých väčšinu pracovnej doby trávime za počítačom. Sedenie v neprirodzenej polohe, skrútená chrbtica, nevhodná stolička, to všetko dáva poriadne zabrať chrbtu aj krčnej chrbtici.

Inšpirácie
Malý byt
Poradňa
Jiří Neužil
14.10.2021

Spolu s príchodom jesene a chladného počasia prichádza aj čas na výmenu ľahkého letného oblečenia za teplejšie kabáty a bundy. Tiež každý rok bojujete s uskladnením všetkých vašich sezónnych kúskov oblečenia a vaša skriňa potom vyzerá ako po výbuchu? Potom tu pre vás máme článok, ktorý zaručene pomôže.

Inšpirácie
Jiří Neužil
7.10.2021

Neviete si rady, ako zariadiť malý byt? Nebojte sa, bývanie v garsónke nemusí znamenať ústupky vo vašich predstavách o štýle a dizajne bývania. Hoci sa to môže zdať zložité, zariaďovanie malého priestoru vôbec nemusí byť tvrdý oriešok.

Inšpirácie
Starostlivosť o nábytok
Poradňa
Jiří Neužil
30.9.2021

Pôsobí váš koberec vplyvom času a opotrebenia trochu ošarpane a bez života? Nezúfajte, a s nákupom nového koberca je pokojne dajte načas. Stačí totiž len trochu nadštandardnej starostlivosti a váš koberec bude zase ako nový. Ako ale taký koberec vyčistiť? Pokiaľ neviete, ktorá metóda čistenia bude ideálna, je tento článok práve pre vás!

Doprava zdarma

na všetok tovar

Vlastná doprava

Zavezieme až k Vám

Vrátenie tovaru

až do 14 dní

Novinky každý mesiac

pridávame pekný nábytok